Kokiais mitais apipintas atrankų specialistų darbas?
Girdėjome daugybę realybės neatitinkančių faktų:
Apie tai, kaip yra iš tikrųjų, komentuoja Atranka360 karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė Dovilė Paulauskienė.
Dažniausiai pavyksta įdarbinti tuos kandidatus, kuriuos turime galimybę pažinti, nes tada žinai, ar kandidatas tikrai atitinka ieškomos pozicijos reikalavimus, ar jis tinka kultūriškai - charakteris, vertybės ir pan. Nepamirškite, kad galutinį sprendimą priima užsakovas t.y. įmonės vadovas/padalinio vadovas.
Mūsų darbas megzti pažintis su savo srities profesionalais. Visiškai nepažįstami žmonės (kandidatai) mums tampa savais, su kuriais palaikome ryšius daug metų. Tas bendravimas būna abipusis: tiek iš mūsų - pasiūlant atvirą darbo poziciją, tiek iš kandidato, kuris informuoja, kad yra atviras pokyčiui.
Tad nereikia stengtis apeiti atrankos įmonių. Geriau stenkitės „tapti savu“: tai yra kurkite ryšius ir juos saugokite :)
Pokalbis su atrankų specialistu nėra laiko švaistymas, jis naudingas visada: jei pirminiame etape kandidatas išsiaiškina, jog šis darbo pasiūlymas ne jam, jis visada gali patikslinti savo lūkesčius ir užmegzti ilgalaikį ryšį su atrankų specialistu. Net jei galutiniame etape kandidatui nepasiūlytas darbas, pažintis su atrankų įmonės specialistu gali virsti naujomis perspektyvomis, kurios gali lemti sėkmę kitur. Dirbame su skirtingais klientais, kartais matome, jog kandidatas puikiai tinka kitai įmonei ar pozicijai.
„Nieko nedaro“ labai didelis mitas. Dalis mūsų darbo „Darbuotojų paieška/ headhunt‘imas– visiškai nematomas ir niekada negarantuojantis 100% rezultato. Gali 5 dienas po 10 val. ieškoti reikiamų kompetencijų žmogaus ir savaitės pabaigoje likti su 100 "NE" atsakymų.
Projektuose, kurie sulaukia gausybės kandidatų, turime atsakingai vertinti, testuoti ir atrinkti tinkamiausius kandidatus. Ši dalis taip pat sudėtinga, kadangi procese dalyvauja trys, o kartais ir daugiau šalių, tad ir rezultatas gali būti susijęs su pačių darbdavių simpatijos ir antipatijos prieskoniais.
Atviri ir priimantys kitų nuomonę vadovai - gauna naudą, nes atrankų specialistas mato plačiau ir gali duoti patarimų, kodėl nėra kandidatų, kas vyksta rinkoje arba atvirkščiai - pasiūlyti labai gerą potencialų darbuotoją, nors jo CV visai neblizga.
Jeigu tam tikros personalo atrankų kompanijos ima mokestį, tai yra nelegalu. Pagal LT įstatymus, mokestį už paslaugą galima imti tik iš darbdavio.
Labai dažnas mitas, bet mūsų klientas – darbdavys, kuris užsako mūsų paslaugą, todėl ir mūsų pateikiami kandidatai turi visiškai atitikti darbdavio išsakytus lūkesčius. Nepraėję atrankos kandidatai pyksta, jog nepraleidžiame, bet reikia suprasti, kad atrankos specialistui darbdavys labai aiškiai išsako, ko tikisi ir kokie reikalavimai keliami kandidatui, tad mes žinome niuansus bei subtilybes, apie kurias net negalime užsiminti ir paaiškinti, kodėl kandidatas netinka šiai pozicijai. Pavyzdžiui, „prakišti“ kandidatą, kuris tik LABAI nori, bet visai neturi tokios patirties – greičiausiai nepavyks, jei darbdavys griežtai reikalauja darbo patirties.
Dažnai HR (human resources) skyrius sulaukia skirtingų vertinimų. Vieni šį skyrių laiko procedūrų ir taisyklių įgyvendintojais, kitiems – tai oazė,
Publikuota 2020 07 16
Šaltinis: 15min.lt
Pandemija ir karantinas privertė, kur tik įmanoma, dirbti nuotoliniu būdu. Dažniausia - iš namų