Personalo atrankos

II dalis: Kokių CV darbdaviai neskaito arba perskaičius atmeta?

2019 Lapkričio 25

Pristatome II-ąją dalį iš „CV kūrimas“ straipsnių ciklo!

 

Kuriate CV, o galbūt jau esate susikūrę? Norite, kad darbdavys perskaitytų Jūsų CV iki pat galo? Tuomet skaitykite šį straipsnį apie tai, kokių CV darbdaviai neskaito arba perskaičius atmeta. 

 

  • Prisistatyme apie save pernelyg daug šabloninių frazių, siūlomų internete. Labai dažnai pasitaiko tokių frazių, kaip: “Galiu dirbti komandoje ir savarankiškai” ar “Neabejoju, kad mano asmeninės savybės, tokios kaip... gali būti sėkmingai panaudotos Jūsų kompanijoje.” Motyvacinį laišką rašykite trumpą, tik su keliais esminiais, “užkabinančiais” sakiniais, kuriuos įtraukite į patį CV. Kodėl? Todėl, kad kandidatuojate ne vienas Jūs ir darbdaviai gauna dešimtimis kandidatų CV. Šiomis dienomis rekomenduojama vengti priedų (angl. attach files), taupant darbdavių bei atrankos specialistų laiką.
  • “Sugrūstas” CV, kuriame informacijos yra per daug ir ji nestruktūrizuota. Tekstas turėtų būti sklandus, kad per keletą sekundžių akis pamatytų raktinę informaciją. Paryškinkite svarbiausią informaciją, tą į kurią norite atkreipti dėmesį.
  • CV dizainas – perkrautas. Pavyzdžiui, darbinė patirtis įmantriai pavaizduota laiko linijose, pridėta neesminių grafikų, struktūrų, lentelių ir pan. Tokius CV yra sudėtinga skaityti, o ieškoti loginių ryšių tuo labiau.
  • Painiava datose. Jei vienu metu, t. y. paraleliai, dirbote keliose darbovietėse, tą ir paminėkite. Priešingu atveju, atrodys tarsi datos yra sumaišytos.
  • Susidaro įspūdis, jog darbai keičiami kas kelis mėnesius. Pavyzdžiui, jei studijų metu dirbote trumpalaikiuose / sezoniniuose darbuose, parašykite skliausteliuose (darbas studijų metu), tuomet neatrodys, kad tai dažnas darbų keitimas. Arba, jei keitėte darbo vietą, nes įmonė užsidarė ar persikėlėte gyventi į kitą miestą – taip ir parašykite. Ypač, jei teko darbuotis mažiau nei 2 metus.
  • Pateikiama “paklodė” išklausytų kursų ir seminarų, kurie yra visai nesusiję su darbu į kurį Jūs pretenduojate. Rašykite tik tuos kvalifikacijos kursus, seminarus, kurie yra išskirtiniai ir susiję su pozicija į kurią kandidatuojate.
  • Pristatomi seniausi darbai. Pirmiausia, įrašykite ne seniausią patirtį, o naujausią. Savo darbus būtinai išdėstykite chronologine tvarka. Juk svarbiau, tai kuo dabar esate, o ne pavyzdžiui, buvote prieš 15 metų savo karjeros pradžioje.
  • Atsakomybės, darbai surašyti “padrikai”. Būtinai išvardykite savo atliktas funkcijas bei atsakomybes prioritetine tvarka. Pavyzdžiui, aukščiausio lygio vadovo darbe svarbiausia - strateginis planavimas, o tik vėliau darbuotojų atranka ar vertinamieji pokalbiai.
  • Pateikiama perteklinė informacija. Nerašykite savo lyties, gyvenamosios vietos adreso, santykių statuso (vedęs / ištekėjusi, išsiskyręs (-usi)), vaikų skaičiaus, tačiau rekomenduojama įvardinti miestą, kuriame norite darbuotis. Neįtikinamai skamba, kai savo stipriąsias savybes, pateikiate taip: “Pasižymiu komunikabilumu, organizuotumu” ir pan. Savo kompetencijas atskleiskite per darbines funkcijas ir sukurtas vertes, tai daug įtikinamiau. Pavyzdžiui, jei esate ypač komunikabilus ir organizuotas, galbūt organizavote šventę įmonės mastu arba išvyką į tarptautinę parodą? Jei esate atsakingas, parašykite, kad visi darbai pabaigiami laiku, o jeigu pasižymite iniciatyvumu, galbūt pasiūlėte įmonei naujovių ar patobulinimų?
  • Paliktos gramatinės ir stiliaus klaidos. Pasitikrinkite gramatines klaidas. Galite naudoti kalbos taisymo programas, jų yra tikrai daug.
  • Netinkamai pavadintas CV failo pavadinimas. Nerekomenduojame dokumento pavadinti: “CV”ar “CV_LT”.  Tinkamas pavyzdys – “Vardas Pavardė_CV_administratorės pozicija”, padeda lengviau rasti Jus tarp kitų kandidatų CV.
  • Netinkamas failo formatas. Konvertuokite Word dokumentą į PDF formatą, nes skaitant per mobiliąją įrangą informacija gali išsikraipyti.
  • Netinkama nuotrauka CV kontekste. Nerekomenduojama pateikti nuotraukos iš pokylio, vestuvių, laisvalaikio. Taip pat joje negali matytis Jūsų draugų, miško, jūros, ar augintinių, išskyrus, tuos objektus, kurie susiję su veikla į kurią pretenduojate. Netinkama nuotrauka solidumo Jūsų CV tikrai nesuteiks. Jei abejojate dėl jos, geriau nedėkite visai.

 

Na, o prieš siųsdami paklauskite pažįstamų, artimųjų, profesionalų nuomonės, ką jie mano apie Jūsų CV? Kokį įspūdį jis sukelia? Gautos papildomos įžvalgos ir patarimai, kaip patobulinti savo CV – prisidės prie sėkmingo kandidatavimo.

Jei norite objektyvios, nešališkos nuomonės bei kritiško žvilgsnio iš šono CV kūrimo klausimais – drąsiai susisiekite: info@atranka360.lt

 

LAUKITE TĘSINIO!  Kitame "CV kūrimas" ciklo straipsnyje sužinosite, koks CV padės atkreipti darbdavių dėmesį!

 

 

Patiko, ką užrašėme? Pasidalink!

Gintė Žilinskienė

Gintė Žilinskienė

Mano LinkedIn paskyra
Daugiau įrašų...

Atranka socialiniuose tinkluose: