Personalo atrankos

Išskirtinis vadovo elgesys = daugiau tinkamų kandidatų?

2023 Rugpjūčio 4

Atsivertusi darbo pasiūlymų portalus, jau ne pirmą kartą pastebiu: į vienas pozicijas aplikavusiųjų kandidatų daugiau nei 50, o štai kitose – puikuojasi apskritas nulis. Natūralus klausimas KODĖL? 

Panagrinėsiu, kaip VADOVAI gali padėti HR-ui pritraukti naujus darbuotojus į savo komandas. Taigi, TOP 3 svarbiausi dalykai.

1. Vadovas supranta, kokias vertes įmonė siūlo. Asmeniškai komunikuoja socialiniuose tinkluose, kviesdamas prisijungti į savo komandą.

  • Labai patraukliai atrodo darbdavys, kuris aiškiai žino, kuo jis yra kitoks nei jo konkurencinė aplinka. Ką jis išskirtinio ir stipraus siūlo? Kas tai, kuo džiaugiausi dabartiniai darbuotojai? 
  • Komunikuoja įtaigiai apie įmonės vertes, pozicijos privalumus, tokiu būdu sėkmingai atkreipia net pasyvių kandidatų dėmesį, nes jų akis užkliūva ir kyla mintis: „o geras, tai yra tai, ko aš ieškočiau, jei keisčiau darbą!“

2. Vadovas yra lyderis ir asmeniškai prisideda kuriant patrauklaus darbdavio įvaizdį.

  • Be abejo, išorinis įvaizdis turi sutapti su tuo, kuo kompanija gyvena ir koks lyderis stovi už vairo. 
  • Jei apie įmonę girdime gerus atsiliepimus, apie joje esančius privalumus komunikuoja joje dirbantys žmonės laisvai ir natūraliai -  kandidatai mieliau renkasi būtent tokią kompaniją. 
  • Labai įtaigu, kuomet įmonės darbuotojai prie darbo skelbimų pažymi, kas yra vadovas, o šalia išvardina, koks to vadovo darbo stilius/būdas ir panašiai. Geras pavyzdys užkrečia ir, jei vadovas pats įsitraukia, dažnai tai paskatina darbuotojus būti aktyviais dalinantis skelbimais bei rekomenduojant pažįstamus kandidatus. 

3. Vadovas būna „ant bangos“ ir jaučia pulsą, ko šiuo metu nori dauguma darbuotojų. Taip pat yra lankstus ir atviras individualiems kandidatų poreikiams. 

  • Tokie lyderiai žino raktinius momentus, kurie pritraukia kandidatus į vienas ar kitas pozicijas. Jie stengiasi modernias vadybines praktikas realiai įgyvendinti savo įmonėse, nesilaiko įsikibę to, kas seniai nebeveikia ir nebemotyvuoja darbuotojų. Na, o ieškant naujų kandidatų, neužmiršta apie tai iškomunikuoti. Šiuo metu Top viršūnėse:

- LANKSTUMAS darbo laikui prisiderinant prie darbuotojo poreikio

- IŠSKIRTINĖS SĄLYGOS pritraukimui į deficitines pozicijas arba periferinius miestus: apgyvendinimą, gal net sąlygas šeimai (darbas antrai pusei, vaikams privačios ugdymo įstaigos)

- PASIRINKIMO LAISVĖ darbuotojui šaltuoju metų laiku dirbti iš kito pasaulio krašto? O kodėl gi ir ne...

- REALIOS KARJEROS GALIMYBĖS jaunam specialistui – mentorius, talentų programos ir panašiai.

  • Jei vadovas gali daryti įtaką atlygio sistemai, visada rekomenduoju darbo skelbime rašyti šiek tiek didesnį, nei siūlo konkurentai. Taip pat jau darbo skelbime paminėti, jog kalbėsitės su kandidatais apie jų individualius poreikius. Tas momentas tikrai patraukliai suskamba darbo skelbimuose.  

Įsivaizduokime, jog pritraukėme daug ir tinkamų kandidatūrų, lieka tik visko nesugadinti. Ką išskirtinio daro vadovai, jog po darbo pokalbio kandidatams „užsidega“ ir atsiranda stiprus noras čia dirbti?  

1. Viso bendravimo metu rodo kandidatams pagarbą 

  • Pagarba - tai jokios užuominos į aroganciją, pozą ar statusą. Tokie vadovai pokalbio metu aktyviai klausosi ir yra dėmesingi kandidato patirčiai: nemenkina kandidato turimų kompetencijų, mokslų, klausia tik su pozicija susijusių klausimų. 
  • Yra atviri kandidatų užduodamiems klausimams. Nesuvaidintai ir tiesiai pristato savo įmonės ir pozicijos silpnąsias bei stipriąsias puses, papasakoja apie rizikas ir galimybes. Skiria laiko ir supažindina su įmone, ar net aprodo būsimą darbo vietą ir biurą.  

2. Kuria palaikančią darbo pokalbio aplinką 

  • Darbo pokalbis nėra teismo posėdis. Visi vadovai, kurie nekamantinėja kandidato, sužino daug daugiau nesumeluotos ir teisingos informacijos. 
  • Jie stengiasi kurti emociškai saugią darbo pokalbio nuotaiką, dažniausiai dalyvauja vieni, o ne su visa komisija iš 3-5 asmenų (pirmajame pokalbyje)  - juk  jauki aplinka skatina dalintis ir atvirauti, o ne susigūžti ir priešintis.

Darbo pokalbis nėra teismo posėdis

3. Leidžia suprasti kandidatui, kad yra labai laukiamas įmonėje

  • Pastebėjau, jog kandidatams labai patinka, kuomet žino, jog po darbo pokalbio patiko vadovui. Daugelis daro klaidą, jog labai santūriai rodo šias prielankumo emocijas. Juk geri kandidatai dalyvauja vienu metu keliose atrankose, todėl kandidato apsisprendimui didelę įtaką daro darbdavys, kuris yra pozityvesnis ir proaktyvesnis jo atžvilgiu. Tokie vadovai leidžia suprasti, jog vertybiškai žiūrime ta pačia kryptimi, parodo, kad sutampa požiūriai ir jis ras tai, ko ieško. Žinoma, tai turi būti tiesa. :) 

Linkiu sklandžių ir lengvų atrankų :) 

Patiko, ką užrašėme? Pasidalink!

Dovilė Paulauskienė

Dovilė Paulauskienė

Mano LinkedIn paskyra
Daugiau įrašų...

Atranka socialiniuose tinkluose: