Personalo atrankos

Grįžtamojo ryšio užkulisiai atrankose. Kodėl reikia laukti?

2021 Balandžio 19

Atrankų projektai – nestandartiniai procesai, kuriuos sudaro tikrai daug sudedamųjų dalių. Viena iš jų – grįžtamasis ryšys. Kartais kandidatams atrodo, jog greičiau yra nuskristi iš New York į Singapūrą, nei sulaukti grįžtamojo ryšio iš atrankų specialisto. Kodėl taip nutinka? 

  • Nors savo CV atsiuntėte iš karto, kada buvo talpintas skelbimas, atsakymo laukti gali tekti iki 1,5 mėn.  Kadangi įprastai darbo skelbimai talpinami 1 mėn. laikotarpiui, vadovai laukia, kol sukandidatuos visi norintys ir tik tuomet pradeda pokalbius.  
  • Sprendimą norisi priimti tik pakalbėjus su visais kandidatavusiais. Tačiau kartais nutinka taip, jog kandidatas suserga ar atsiranda nenumatytų aplinkybių, tuomet laukia visi – tiek darbdavys, tiek darbuotojas.  
  • Smagu, kai pataikai iš pirmo karto tiesiai į dešimtuką, tačiau atrankų projektuose puikų kandidatą knieti palyginti su dar vienu puikiu kandidatu. O tokio, kaip žinia, reikia paieškoti. Ypatingai laiką suvalgo paieška pozicijų, kurių trūkumas jaučiamas rinkoje.  Tad ir vėl reikia laukti nežinant tikslios atsakymo datos. 
  • Pokalbiai su kandidatavusiais – baigti. Metas apgalvoti ir “susidėlioti” gautą informaciją. Ir vėl reikia laukti. 
  • Darbdavys nusprendžia paatostogauti.  Kaip “minimum” savaitėlę reikės laukti. O gal net ir dvi.  
  • Darbuotojo priėmimas - darbų sąrašo apačioje. Visi užsiėmę “skubesniais ir svarbesniais” reikalais, todėl pokalbiai vis nukeliami. Įprastai tokie darbdaviai mąsto taip: “ Renkuosi aš, todėl tikrai norintis dirbti sutiks priimti pasiūlymą ir bus pasiruošęs startuoti bet kada.” Reikia laukti. Vėl. 
  • Pasirodo, išeinančio darbuotojo funkcijas galima išsidalinti įmonės viduje, ko pasekoje kyla klausimas, ar išvis reikia naujo žmogaus? Patikrinti, ar funkcijų išsidalijimo “sistema” veikia reikia laiko, todėl naujų kandidatų kviestis neskubama.  
  • Sakoma, jei nepavyko planas A, abėcėlėje yra dar 31 raidė. Atrankų procesas tuo ir įdomus, kad čia viskas veikia šiek tiek kitaip ir dar 31 pasirinkimo nėra. Jei su vienu kandidatu vyksta derybos ir darbo sutartyje dar nėra abiejų pusių parašų, kiti kandidatai negauna atsakymo ir yra priversti laukti.  
  • Ne tik darbdavys turi planą B, kandidatas taip pat. Jei jis dalyvauja kitoje, dar nesibaigusioje, atrankoje, kurioje tikrai norėtų laimėti konkursą - darbdavys ir kiti, laukiantys kandidatai, lieka be atsakymo. 
  • Patikėkite, tiek CEO, tiek HR, tiek atrankų specialistams duoti neigiamą atsakymą kandidatams yra be galo sunku, todėl ir šioje vietoje atsiranda delsimas.

Ir pabaigai. Jei visgi kantriai laukiate, o grįžtamojo ryšio kaip nėra taip nėra - drąsiai imkitės iniciatyvos - paskambinkite, juk skambutis atrankų procese yra stiprus įrankis, parodantis Jūsų motyvaciją ir, kad Jums tikrai rūpi! :) 

Patiko, ką užrašėme? Pasidalink!

Viktorija Gvozdaitė

Viktorija Gvozdaitė

Daugiau įrašų...

Atranka socialiniuose tinkluose: