Karjeros konsultacijos metu pasigirsta klausimas: „kiek darbdaviams svarbūs sertifikatai, baigti kursai ir mokymai? Kiek jie turi reikšmės vertinant kandidatą darbo pokalbio metu?“
Stabtelėjau ir susimąsčiau, kiek galimų atsakymo variantų į šį klausimą galėtų būti? Matyt, viskas priklauso nuo kurio požiūrio taško atsispirsim. Tad pirmiausia svarbu suprasti, kur esam ir kodėl toks klausimas kyla.
Ar sertifikatai gali padėti gauti norimą poziciją? Atsakymas: ir taip, ir ne.
Jeigu kyla panašūs klausimai, kviečiu visų pirma atsisukti į save ir paklausti:
Aiškūs ir konkretūs atsakymai į tokius ar panašius klausimus - geras ženklas, kad tikrai verta investuoti savo laiką, energiją, o dažnu atveju ir nemažus pinigus į mokymus ar kursus. Tai tikrai padės gilinti savo ekspertiškumą, įgūdžius, kaupti patirtį, įgyvendinti projektus, sukurti produktus bei atrasti naujas savirealizacijos galimybes. Turėsite ne tik kuo pasidalinti darbo pokalbio metu, bet ir papasakoti savo sėkmės istorijas būsimam darbdaviui – o tai tikrai gali padaryti nemažą įspūdį. Darbo pokalbiai taip pat yra pokalbiai ir įdomu juose būna tada, kai kalba realios istorijos bei patirtys, o ne teorinės žinios ir sertifikatai.
Darbo pokalbiai taip pat yra pokalbiai ir įdomu juose būna tada, kai kalba realios istorijos bei patirtys, o ne teorinės žinios ir sertifikatai.
Tačiau jeigu algoritmas veikia atvirkščiai – „baigsiu kursus, gausiu sertifikatą ir tada gausiu norimą poziciją" - bus ne taip lengva. Jeigu įvairiausiais pažymėjimais tiesiog spalvinate savo CV, bet už mokslų baigimo pažymėjimo nėra aiškaus tikslo ir istorijos - pagalvokit, kodėl jums tai svarbu. Ar tikrai noriu gauti tam tikrų žinių ir kompetencijų, kurias galiu pritaikyti savo veikloje? O gal reikia tik patvirtinimo, kad esu pakankamai geras (-a) ir vertas (-a) gauti norimą poziciją, nes vis abejoju savimi, per mažai pasitikiu, galvoju, kad „negaliu"?
Tokį klausimą esu kėlusi ir sau. Atsakymas gali nustebinti, jeigu tik esi atviras ir nuoširdus pats prieš save :).
Tai ko nematome - įsivaizduojame ir čia jau kiekvieno fantazijos reikalas, kiek patys sau galvoje prisikursime istorijų, su kokiais kandidatais konkuruojame bei kiek jie už mus yra geresni. O jeigu dar pabandai save pasimatuoti Linkedin'e, kur visi kasdien kažko mokosi, dalyvauja konferencijose, seminaruose ir pan... Savivertė neria dugnan ir be dar vieno sertifikato nežada išlįst.
Jeigu rūpinatės asmeniniu bei profesiniu augimu, svarbu, kad tai būtų apie jus, o ne apie darbdavį, kuriam norite patikti. Nesvarbu ar šiandien esate darbo paieškose, ar tiesiog jaučiate, kad jau nebeužtenka laiko susirinkti viso informacijos srauto - tiesiog sustokite ir įsiklausykite kas iš tiesų svarbu JUMS ir ko norite JŪS. Ką šiandien veikiu? Kaip jaučiuosi? Kas man įdomu? Kaip norėčiau, kad būtų po metų? Trijų? Dešimties? Kas šiandien man yra iššūkis ir kaip jis atrodys po metų? Jeigu žinau, kas esu ir ko noriu - atrasiu būdą kaip tai pasiekti.
Jeigu žinau, kas esu ir ko noriu - atrasiu būdą kaip tai pasiekti.
Pabaigai galiu pasakyti, kad tai, kas parašyta Jūsų CV yra tik dalis to, kas svarbu darbdaviui. Atrankų pasaulyje mačiau ne vieną pavyzdį, kaip po susitikimo su vadovu, pirmo etapo favoritai liko už brūkšnio, nes laimėjo asmeninės žmogaus savybės. Visgi pati paveikiausia kalba - žmogiškasis ryšys net ir darbo pokalbio metu.
Atrankų projektai – nestandartiniai procesai, kuriuos sudaro tikrai daug sudedamųjų dalių. Viena iš jų – grįžtamasis ryšys.&
Kviečiame skaityti "Netinkamo sprendimo atrankoje kaina" straipsnio tęsinį, kuriame Personalo paieškos ir atrankos kompanijos “Atranka360&r